جلوگیری از کپی کردن مطالب

بازاریابی شبکه ای ، Billionaire Builders Team - تسلط یافتن بر ارتباطات غیر كلامی مستلزم مشاركت است !
آپلود عکس رایگان و دائمی		

تسلط یافتن بر ارتباطات غیر كلامی مستلزم مشاركت است !


BBTeam.ir - ‏من متقاعد شده‌ام كه هر فرد دارای هوش طبیعی می‌تواند نحوه‌ی استفاده از ارتباطات غیر كلامی را یاد بگیرد. من این موضوع را می‌دانم چون طی دو دهه‌ی گذشته به هزاران نفر، درست مثل شما، یاد داده‌ام چطور رفتار غیر كلامی را با موفقیت رمزگشایی و از این اطلاعات برای غنی ساختن زندگی خود، عزیزانشان و برای رسیدن به اهداف فردی و حرفه‌ای‌شان استفاده كنند. در هر صورت، انجام این كار ایجاب می‌كند كه من و شما یك مشاركت كاری ایجاد و هر یك برای این موضوع مهم، به‌صورت دوجانبه تلاش كنیم.

پیروی از ده فرمان برای مشاهده و رمزگشایی موفقیت‌آمیز ارتباطات غیر كلامی

خواندن موفقیت‌آمیز ذهن افراد، جمع‌آوری اطلاعات غیر كلامی برای ارزیابی افكار، احساسات و نیات آن‌ها مهارتی است كه مستلزم تمرین مداوم و آموزش مناسب است. برای كمك به شما در امر آموزش، می‌خواهم خط‌مشی‌های مهم (ده فرمان) را به شما ارائه كنم تا كارایی‌تان برای درك رفتارهای غیر كلامی به حداكثر رسانده شود. وقتی این فرمان‌ها را در زندگی روزمره‌تان تركیب و آن‌ها را بخشی از روال عادی خود كنید، به‌زودی ماهیت دوم شما خواهد شد و به تفكر آگاهانه‌ی اندكی نیاز خواهد داشت. این كار خیلی شبیه یاد گرفتن رانندگی است. آیا اولین باری كه رانندگی كردید، یادتان می‌آید؟ اگر مثل من بودید، آن‌قدر توجه‌تان به فرمان خودرو بوده است كه پیگیری آنچه در داخل ماشین انجام می‌دادید و تمركز بر آنچه در جاده در همان زمان اتفاق می‌افتاد، برایتان مشكل بود. شما فقط وقتی پشت فرمان احساس راحتی می‌كنید كه بتوانید تمركزتان را توسعه بدهید تا بر تمام محیط رانندگی احاطه پیدا كنید. در مورد رفتار غیر كلامی هم همین‌طور است. وقتی بر مكانیك استفاده‌ی مؤثر از ارتباطات غیر كلامی مسلط شوید، این كار به‌صورت خودكار انجام خواهد شد و شما می‌توانید تمام توجه خود را بر رمزگشایی جهان اطرافتان متمركز كنید.

فرمان ۱: ناظر كارامد محیط خود باشید. 

این اساسی‌ترین شرط برای هركسی است كه می‌خواهد ارتباطات غیر كلامی را رمزگشایی و از آن استفاده كند.
فردی را تصور كنید كه با وجود چوب‌پنبه در گوش‌هایش تلاش می‌كند صدای اطرافش را بشنود. با این وضعیت نمی‌توانیم پیغام را بشنویم و هر چیزی كه گفته می‌شود، از دست ما می‌رود. بنابراین، اغلب شنوندگان با قصد و نیت، گوشی نمی‌گذارند؛ اما وقتی نوبت به دیدن حركات و رفتار غیر كلامی می‌رسد، ممكن است بسیاری از بینندگان چشم‌بند زده باشند، چون به پیام‌های بدنی اطرافشان بی‌توجه هستند. این موضوع را در نظر بگیرید. درست همان‌گونه كه گوش دادن دقیق برای درك اظهارات كلامی ما اهمیت بسیاری دارد، مشاهده‌ی دقیق برای فهمیدن رفتار و حالات بدن ما بسیار مهم است. آهسته‌تر، این جمله را سرسری نخوانید و به خواندن بقیه‌ی مطلب نپردازید. مفهوم این جمله بسیار مهم است. مشاهده‌ی منسجم (پر تلاش) برای خواندن ذهن افراد و آشكارسازی موفقیت‌آمیز بیانات غیر كلامی آن‌ها لازم و ضروری است.
مسأله این است كه اغلب افراد زندگی خود را برای نگاه كردن سپری می‌كنند نه برای دیدن، یا آن‌گونه كه شرلوك هولمز كارآگاه معروف انگلیسی به دستیار خود دكتر واتسون می‌گوید: «تو می‌بینی اما مشاهده نمی‌كنی» متأسفانه اغلب افراد، اطراف خود را با حداقل تلاش می‌بینند. چنین افرادی به تغییرات ظریف در جهان خود بی‌توجه هستند. آن‌ها از جزئیات غنی، كه احاطه‌شان كرده است، آگاه نیستند، مانند حركت ظریف دست یا پای یك فرد كه ممكن است افكار یا نیات او را آشكار كند.

درواقع، بررسی‌های علمی مختلف نشان داده است كه افراد، مشاهده‌كنندگان ضعیف جهان خود هستند. برای مثال، وقتی مردی كه لباس گوریل پوشیده بود، در جلوی گروهی از دانشجویان راه رفت درحالی‌كه فعالیت‌های دیگری در حال صورت گرفتن بودند، نیمی از دانشجویان حتی گوریل را در بین خود ندیدند.
افرادی كه به فقر مشاهده دچارند، فاقد چیزی هستند كه خلبان‌ها با عنوان «آگاهی از وضعیت» به آن اشاره می‌كنند كه حس كردن جایی است كه فرد در تمام اوقات در آن است. آن‌ها از آنچه پیرامونشان یا حتی در جلوی آن‌ها در حال وقوع است، تصویر ذهنی منسجمی ندارند. از آن‌ها بخواهید داخل اتاقی شوند كه از افراد غریبه مملو است، به آن‌ها فرصت بدهیـد به اطـراف نگاه كنند و بعد بخواهیـد چشمان خود را ببندند و چیزی را كه دیده‌اند، گزارش كنند. به این ترتیب از ناتوانی‌شان برای به‌خاطر آوردن حتی واضح‌ترین موضوع در اتاق متعجب خواهید شد.
دریافتن این موضوع برای من ناراحت‌كننده بود كه ما چقدر با افرادی مواجه می‌شویم یا در مورد افرادی مطلب می‌خوانیم كه به‌نظر می‌رسد